X

ASANSÖR BAKIMININ ÖNEMİ VE GÜVENLİK

ASANSÖR BAKIMININ ÖNEMİ VE GÜVENLİK - 10 Eylül 2017 Asansör Dergisi
Günlük yaşamımızda sürekli kullandığımız asansörler zaman zaman arızalanabilir. Her ne kadar asansör seçiminde çok titiz davranmış kaliteli malzemeler kullanılmış olsa bile can güvenliği açısından her ay düzenli bakım ve kontrol edilmesi gerekmektedir.
Asansör kullanımından doğan arıza ve bakım masraflarını en aza indirmek için “asansör kullanma talimatı”na uyulmalı, otomatik kapı sensörlerinin hatalı sinyal vermesini engellemek için kabin ve kat kapılarının alt kısımlarının temiz olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle asansörün kullanım amacına göre belirlenen taşıma kapasitesi aşılmamalıdır.
Asansör arıza ve bakım masraflarını azaltmak için yukarıda sayılan basit ama önemli birkaç noktaya özen göstermek daha sonra oluşabilecek daha büyük arızalarında önüne geçecektir.
Periyodik bakımın yaptırılması yasal olarak zorunlu olmakla birlikte apartman/bina yönetiminin sorumluluğundadır. Bina yönetimi asansör bakımı, onarımı ve teknik servis hizmeti veren bir firma ile ietişime geçerek periyodik bakım sözleşmesi imzalamalıdır.

Toplam Okunma : 415
Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 90 Puan verildi

Toplam 18 Kişi 90 Puan verdi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız