X

Hidrolik Asansör

Hidrolik asansörler

Bu sistemde, asansör kuyusu içerisinde; asansör kabini, taşıyıcı karkas, silindir piston sistemi, askı tertibatı, tamponlar varsa karşı ağırlık tertibatı bulunmaktadır.

Hidrolik asansörler, hidrolik pompa ünitesi aracılığıyla tahrik kabiliyetini sağlayan asansör sistemleridir. Bu tip asansörlerde aşağı yöne hareketlerde asansör kabininin kendi ağırlığı kullanılır.

Hidrolik asansörlerin makine daireleri genellikle binanın zemin katında olacak şekilde konumlandırılır. Bu dairede yağ kazanı, hidrolik sistem, kumanda panosu ve hidrolik sıvının içinden geçtiği horumlar bulunur.

Hidrolik asansörler ile yolcu ve yük taşınabilir. Max. 6 kat yükseklikte ve 1 m/sn hızlarda çalışabilir. Tek silindir kullanılan hidrolik asansörler 1000-10000 kg ağırlığı, çift silindirli hidrolik asansörler ise 10000 - 90000kg ağırlığı taşıyabilirler.

Hidrolik asansör, Kocaeli Hidrolik Asansör, İzmit Hidrolik Asansör, Gebze Hidrolik Asansör, Derince Hidrolik Asansör, Kartepe Hidrolik Asansör, Gölcük Hidrolik Asansör, Alikahya Hidrolik Asansör,

Toplam Okunma : 1.572
Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 405 Puan verildi

Toplam 81 Kişi 405 Puan verdi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız