X

Asansör Revizyonu

ASANSÖR REVİZYONU

Asansörlerin kullanım ömürleri yaklaşık olarak 10 yıllık bir zaman sürecini kapsamaktadır. 10 yılın sonunda asansörlerin çalışma verimliliği düşmekte, mekanik olarak sorun çıkarmaya ve zaman zaman arızalanmaya başlamaktadır. Asansör sistemleri içinde bulunan mekanik parçalar asansörün temel güç kaynakları ve güvenlik tertibatlarıdır.
Asansör sisteminde bulunan makine motor ya da diğer aksamların kuvvet etkisi ile asansör ivme kazanır ve hareket eder. Zaman içerisinde asansörleri oluşturan bazı parçalar kuvvet ve ivme ilişkisinden doğan sürtünme ile aşınmaktadır. Asansör sistemleri içinde bulunan metal parçalar sürekli olarak aynı gerilime maruz kalmaktadır.Sürekli olarak gerilime maruz kalan parçalar belirli bir zaman içerisinde dayanıklılık özelliğinikaybetmekteler.Asansör sistemlerinde bulunan metal parçaların eskimesi ve kopmasının sebebi metalleri birbirine bağlayan moleküllerin yapısının kuvvet ve basınç etkileri ile dirençlerinin zayıflaması dolayısıyla metal ölçülerinin değişmesinin yarattığı etkidir.. Asansör sistemleri içinde üzerine etkiyen kuvvet metal parçaların tamamen işlevselliğini kaybetmesi 30 yıla yakın bir süreçte olur. Elbette asansörde kullanılan metallerin cins ve özelliklerine göre kullanım ömrü değişebilmektedir. Asansör metallerinin aşınma ve yıpranmasının diğer sebebi ise sistemde bulunan titreşim ve sürekli tekrarlanan hareketlerdir. Aşınan asansör parçaları güvenlik kriter lerini sağlayamadığından dolayı asansör modernizasyonu zaruri hale gelecektir.

Neden Revizyon Yaptırmalıyız:
• Öncelikle can ve mal güvenliği açısından sorunları gidermek için şarttır.
• Yönetmelikte yazan ilgili maddelerle asansör uygunluğu söz konusu değilse yenileme (revizyon) kanunen zorunlu hale gelir.
• Asansörün estetik görünümü ve konforu sağlanmış olur.
• Enerji tasarrufu sağlanmış olup asansörün ömrü uzatılır.
Revizyon nasıl yapılır:
Asansör yenilemesi (revizyonu) başından sonuna kadar bir proje ve program dâhilinde gerçekleştirilir. Firmamızın proje sorumlusu proje takibini yapar ve müşterilerine bilgilendirmede bulunur.
• Öncelikle firmamız tarafından saptanan aksaklıklar rapor halinde ortaya konur ve fiyatla ölçeklendirilir.
• Firmamız bina sakinlerine yenileme (revizyon) boyunca bilgi verir
• Uygun bir planlama ile zamandan tasarruf sağlanmış olur

Revizyonda dikkat edilecek hususlar:
• Montaj veya parça değişimi sırasında bina sakinlerine rahatsızlık vermeden ve binaya hasar vermeden işlemler yürütülür.
• Bina sakinleri asansör kulanmama konusunda uyarılır.
• Revizyon bittikten sonrada ilgili sorumlu proje uygunluk kontrolünü yapar ve emniyet performans kontrolünü gerçekleştirir.
Firmamız bu hizmetleri 7/24 esasında ve müşteri memnuniyetini gözeterek vermektedir.

Asansörde maruz kalınan istenmeyen durumlarla başa çıkma
Müşterilerimizden aldığımız bilgilendirilme isteği doğrultusunda hazırlanmıştır. Asansör kat arasında kalabilir, kapı açılmayabilir bu vb. durumlarda yapılacaklar;
• Asansörde kalındığında yapılacak en kötü şey paniktir. Panik yaptığınızda doğru kararlar alamazsınız ve ortamdaki oksijeni hızla tüketirsiniz öncelikle sakin olun.
• Havalandırmayı açın ve asansörün oksijen devamlılığını sağlayın
• Asansörde bulunan telefon ve alarm butonuyla yardım isteyin, şayet bunlar asansörde yoksa firmanızdan isteyin.
• Cep telefonunuz çekiyor ise anlaşmalı olduğunuz bakım firmasına ya da yakınlarınıza ulaşmaya çalışınız
• Panik atak ya da astım gibi şikâyetleriniz varsa ilacınızı yanınıza almayı unutmayın.
• Son ve en önemliside asansörde kalmadan önce bakım sözleşmesini BAKİ ASANSÖR ile yapın

Asansör revizyonu, Kocaeli asansör revizyonu, İzmit asansör revizyonu, Gebze asansör revizyonu, Derince asansör revizyonu, Kartepe asansör revizyonu, Gölcük asansör revizyonu, Alikahya asansör revizyonu,

Toplam Okunma : 1.437
Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 485 Puan verildi

Toplam 97 Kişi 485 Puan verdi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız