X

Yük Asansörü

Yük Asansörleri

Bu tip yük asansörlerinde tahrik sistemi makineli veya hidrolik olarak tercih edilebilir. Taşıma kapasitesi 630 Kg ile 10.000 Kg arası çeşitli kapasitelerde üretilebilir. Yük asansörlerinde kabin içerisinde görsellikten çok sağlamlık önemlidir.Asansörde kullanılan motor ve makine , halat sayısı , kasnak çapı gerekli hesaplamalar yapılarak belirlenir.Kabin ağırlığını azaltmak için kaplamalar genellikle suntasız olarak kabin duvarlarına monte edilir.Kabin içerisinde taşınan yükün kabine zarar vermemesi için duvarlarda çarpma bantları vardır.Genellikle ahşap malzemeden yapılan bu çarpma bantları isteye göre metalik malzemeden de imal edilebilir.
Yük asansörlerinde kabin boyutu büyük olduğu için kabin duvarları 2 veya daha fazla parçadan meydana gelir.

Yük asansörlerinin, kullanım durumlarına göre pistonlu yük asansörü, halatlı yük asansörü, makaslı yük asansörü, olarak değişik modelleri bulunmaktadır.

Pistonlu yük asansörleri, genellikle 1 ile 9 metre seyir mesafesi olan ve 2.000 kg kadar taşıma kapasitesi bulunan asansör çeşididir.

Halatlı yük asansörleri, 10 ile 30 metre seyir mesafesi olan 10.000 kg. kadar taşıma kapasitesi bulunan asansör çeşididir.
Makaslı yük asansörleri, taşıma kapasitesinin fazla olduğu ancak seyir mesafesinin az olduğu asansör çeşididir.

Yük asansörlerinizin periyodik ve genel bakımı mutlaka yetkili asansör firmaları tarafından yapılmalıdır.

İnsan Hayatının Değeri Hiçbir Şey İle Ölçülemez.

   

Toplam Okunma : 1.699
Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 335 Puan verildi

Toplam 67 Kişi 335 Puan verdi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız